Vaillant Serwis Warszawa poleca ciekawe artykuły

Kocioł kondensacyjny Vaillant najlepsza niemiecka technologia

2011-11-05 13:24:39, komentarzy: 0

Vaillant to innowacyjne technologie grzewcze, które wybiegają w przyszłość i kształtują teraźniejszość. Vaillant Serwis Warszawa zna doskonale wymogi rynku i jest wyczulony na indywidualne potrzeby Klienta. Szeroka i różnorodna paleta polecanych rozwiązań grzewczych pozwala zaspokoić preferencje nawet najbardziej wybrednych użytkowników, a elegancka i nowoczesna oprawa urządzeń Vaillant znakomicie wpisuje się w każdą przestrzeń. Systemy grzewcze Vaillant to inteligentne rozwiązania wymagają wyspecjalizowanego serwisu który można zamówić w Vaillant Serwis Warszawa.


Dbamy nie tylko o to, aby polecane produkty były komfortowe i oszczędne, ale także przyjazne dla środowiska. Vaillant to inteligentne, przyszłościowe technologie, kształtujące nową jakość ogrzewania, a tym samym również nową jakość życia.

Kotły kondensacyjne ecoTEC to urządzenia łączące w sobie wydajność i oszczędność z funkcjonalnością oraz wysokim komfortem użytkowania. Ich systemowe połączenie z kolektorami słonecznymi, zasobnikami ciepłej wody oraz zaawansowaną techniką regulacyjną marki Vaillant sprawia, że możemy w pełni cieszyć się z ich ponadprzeciętnych możliwości. To wygodny sposób na oszczędzanie, połaczenie najnowocześniejszej techniki kondensacyjnej z jakościa serwisu Vaillant Serwis Warszawa, pozwala to na ograniczenie kosztów ogrzewania do minimum.


Wykorzystujemy ciepło zawarte w parze wodnej powstałej w trakcie spalania, które w zwykłych instalacjach jest tracone – odprowadzane wraz ze spalinami. Kocioł ecoTEC osiąga sprawność znamionową (Hi) wynoszącą 109%. Dzięki Aqua Kondens System efekt kondensacji jest wykorzystywany także w procesie przygotowania ciepłej wody, a sprawność znamionowa osiąga 104%. To wybór bez kompromisów. Wykorzystując doświadczenie zdobyte podczas tworzenia poprzednich generacji kotłów kondensacyjnych, Vaillant wprowadził nową linię kotłów ecoTEC plus,które są dostępne w wersji jednofunkcyjnej, w przedziale mocy 12, 18, 24, 30, 37, 46, 65 kW i dwufunkcyjnej, o mocy 29, 34 kW.


Modułowy znaczy lepszy...
Dzięki zastosowaniu modułowych rozwiązań, udało się zmniejszyć urządzenie o 30% w porównaniu z poprzednią generacją, zwiększając jednocześnie walory użytkowe. Cztery wersje mocy, w kombinacji z zasobnikami VIH o pojemnościach od 115
do 300 litrów, pozwalają zawsze dobrać optymalne rozwiązanie dla każdego użytkownika. Nowy wymiar efektywności — ecoTEC plus.


Ekonomiczna praca
Szeroki zakres modulacji od 30% do 100% umożliwia idealne dopasowanie pracy kotłów ecoTEC plus do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Dzięki temu rozwiązaniu w dłuższym okresie zużywamy mniej energii, unikamy strat na częsty rozruch urządzenia, ograniczamy zużycie podzespołów, a tym samym przedłużamy ich żywotność. Wygodny sposób regulacji ułatwia życie jednak nie warto rezygnować z pomocy, rzetelnej  i fachowej wiedzy oraz doświadczenia serwisu, warto skonsultowac detale z Vaillant Serwis Warszawa.
Jednolita koncepcja obsługi wprowadzona przez firmę Vaillant umożliwia intuicyjne ustawianie parametrów kotła ecoTEC plus. Dzięki układowi elektronicznemu interfejsu eBUS układ regulacji można rozbudowywać o kolejne moduły, na przykład przyłączyć instalację solarną lub inny układ ograniczający zużycie nośnika energii. Kocioł ecoTEC plus jest zaprojektowany z myślą o przyszłości. Już dziś można go zdalnie nadzorować i regulować przez łącze internetowe.


Bezpłatne ciepło – przyjemność oszczędzania.
Aby dodatkowo obniżyć koszty ogrzewania, każdy kocioł ecoTEC można w prosty sposób połączyć z instalacją solarną. Odpowiedni układ solarny marki Vaillant nie tylko przez cały rok podgrzewa wodę użytkową, lecz także może być użyteczny
do wspomagania pracy obiegu centralnego ogrzewania.

 

Cechy szczególne:
— zupełnie nowy wymiennik ze stali kwasoodpornej, z kompozytową obudową i 

     przegrodą termiczną o maks. wydajności;
— wentylatorowy palnik o niskiej emisji NOx;
— sprawność normatywna 109%;
— modulacyjny zakres mocy 30-100%;
— pompa obiegowa z automatyczną zmianą wydajności;
— cyfrowy system informacji i analizy danych (DIA);
— moduł hydrauliczny, zapewniający idealny dostęp od przodu do wszystkich  

     elementów kotła;
— czujnik ciśnienia wody.


Wyposażenie:
— kompletny system z pompą obiegową, naczyniem wzbiorczym, automatycznym 

     odpowietrznikiem, zaworem bezpieczeństwa, odpływem kondensatu;
— zintegrowana regulacja zasobnika c.w.u.;
— wbudowany 3-drogowy zawór ze zintegrowanym zaworem nadmiarowym;
— czujnik ciśnienia wody;
— elementy podłączeniowe do instalacji wraz z zaworem bezpieczeństwa.

 

Jakość i wyjątkowość jego składników czyni kocioł ecoTEC nadzwyczaj perfekcyjnym.
Palnik został wykonany ze specjalnej, odpornej na wysokie temperatury stali. Zakres jego modulacji idealnie dostosowuje moc cieplną do zapotrzebowania,gwarantując niską emisję NOx. Duży, 20-płytowy wymiennik c.w.u. wykonany ze stali szlachetnej, ze zintegrowanym czujnikiem temperatury, zapewnia maksymalny komfort ciepłej wody. Nowy, wykorzystujący rewolucyjną technologię  Vaillant wymiennik ciepła pozwala do minimum ograniczyć straty ciepła i emisję hałasu. Wyświetlacz systemu DIA zapewnia maksimum informacji  diagnostycznych i serwisowych. Mosiężny zawór trójdrogowy,wyposażony w system antyblokadowy, posiada również wbudowany bypass. Automatyczna pompa pozwala idealnie dopasować wydajność do parametrów instalacji, przy okazji oszczędzając energię elektryczną. System Aqua Komfort Plus doskonale wykorzystuje opatentowany przez Vaillant czujnik przepływu, zapewniając stałą temperaturę c.w.u. (kotły VCW). Mikroprocesowa technika pozwala na pełną optymalizację procesu spalania oraz kontrolę wszystkich parametrów systemu.

Kocioł ecoTEC plus VCW tworzy zupełnie nową klasę urządzeń naściennych z układem przygotowania ciepłej wody. W wersji podstawowej funkcjonuje podobnie jak standardowy, dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny. Niewielkie wymiary, montaż na ścianie oraz możliwość praktycznie natychmiastowego dostarczenia znacznej ilości c.w.u. to podstawowe zalety kotłów VCW ecoTEC plus. Urządzenia te doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma wystarczająco dużo miejsca do zamontowania kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem, a samo urządzenie wielofunkcyjne bez zasobnika jest zbyt mało wydajne. Idealnie nadają się do montażu we wnękach lub jako element zabudowy ciągu szafek kuchennych. Cechą wyróżniającą VCW ecoTEC plus spośród podobnych urządzeń tego typu jest możliwość jego rozbudowy, nawet w trakcie eksploatacji, o moduł warstwowego zasobnika ciepłej wody actoSTOR VIH CL 20S. Rozwiązanie takie znacznie
poprawia komfort przygotowania c.w.u. praktycznie, nie absorbując dodatkowego miejsca w pomieszczeniu.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator www - przetestuj za darmo